İletişim Bilgileri

ZİRAAT TARIM MARKET "Tarımın Herşeyi"

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: Ahmet İÇLİ
 • Telefon numarası: +90 (384) 000-00-00
 • MSN: icliler@hotmail.com
 • Adres: Sivritaş Mah. Dumlupınar Cad. No:60, Ürgüp, Nevşehir, 50400, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİ VE TOPTANCILIK SINAVI

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİ VE TOPTANCILIK SINAVI
SINAV 3 KASIM'DA

03.08.2012 00:00

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik’in 6. Maddesine göre, Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi talebinde bulunacaklara 03 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 10:00’da Ankara’da uygulanacak olan sınava ait bilgiler aşağıdadır.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİ VE TOPTANCILIK SINAVI 3 KASIM 2012 TARİHİNDE ANKARA’DA YAPILACAKTIR.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİ VEYA TOPTANCILIK SINAVI TAKVİMİ VE UYGULAMA TALİMATI

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik’in 6. Maddesine göre, Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi talebinde bulunacaklara 03 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 10:00’da Ankara’da uygulanacak olan sınava ait bilgiler aşağıdadır.

Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) arasında imzalanan protokol çerçevesinde sınav ile ilgili olarak aşağıdaki hususlarda görüş birliği sağlanmıştır. Sınava girmek isteyen adayların, protokol ile belirlenen aşağıda belirtilen takvim ve hükümlere uygun olarak hareket etmeleri zorunludur.

 1. Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi almak için mevzuat hükümlerine göre sınava girecek olan ziraat mühendisi veya eczacı veya ziraat teknisyeni veya bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş teknikerlerin, Bakanlığımız İlgili İl Müdürlüklerine 18.09. 2012 tarihine kadar dilekçe ekinde aşağıda belirtilen bilgi ve belgelerle müracaat etmeleri gerekmektedir.

 2. Diploma veya Mezuniyet Belgesinin kurumca onaylı sureti

 3. T.C Kimlik Numarası (Kimlik fotokopisi)

 4. 2 adet vesikalık fotoğraf

 5. Sınav ile ilgili bilgilendirme amaçlı hazırlanan Sınav Uygulama Duyurusu, 17/09/2012 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

 6. Sınava girecek adaylar, 45 TL (Kırkbeş TL) sınav ücretini YEĞİTEK Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine "Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığı ile aday kendi T.C. Kimlik Numarasını belirtmek suretiyle 03/10/2012-12/10/2012 tarihleri arasında yatıracaklardır.

 7. Sınav ücretini yatıran her aday başvurusunu 03/10/2012-12/10/2012 tarihleri arasında www.meb.gov.tr internet adresinden yapacaktır.

 8. Adayların sınava girecekleri yerleri, sınavın yapılacağı bina ve salonları belirten Sınav Giriş Belgesi, 17/10/2012 – 02/11/2012 tarihleri arasında www.meb.gov.tr internet adresinden yayınlanacaktır. Adaylar; 17/10/2012-02/11/2012 tarihleri arasında Sınav Giriş Belgesini wwvv.meb.gov.tr internet adresinden alıp, fotoğraf yapıştırarak yine aynı tarihler arasında Müdürlüğümüze veya GKGM’ ye başvurarak onaylatacaklardır.

 9. Sınava başvuranlar arasında sınav öncesinde ve sınav anında YEĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan aday/adaylar var ise, adaya ait sağlık kurulu raporunun, özürlü kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinin herhangi birini bir nüsha halinde Müdürlüğümüze teslim etmesi, aday tarafından elektronik başvuru ekranından “özür durumu” ve “almak istediği hizmet” ile ilgili uygun olan kutucukların işaretlenmesi gerekmektedir. Beyan edilen özür durumunun doğruluğundan başvuru yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

 10. Başvurusu /sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan yada sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu/ödendi makbuzu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumunu öğrenebileceklerdir.

 11. Sınav 03/11/2012 Cumartesi günü saat 10:00’da Ankara’da yapılacaktır.


9. Adaylar sınava Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi ile özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

 1. Sınav soru ve cevap anahtarı 06/11/2012 tarihinden sonra www.meb.gov.tr ve www.gkgm.gov.tr internet adresinde yayınlanacaktır.

 2. Adaylar sınav sonuçlarını 28/11/2012 tarihinden sonra GKGM’ den veya www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

 3. Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarının www.meb.gov.tr internet adresinde yayımından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde,sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ( GTHB-GKGM )’ne yapacaklardır. Adaylar sorulara ve sınav uygulamasına ve sonuçlara dair itiraz başvurularını Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün (YEĞİTEK) Döner Sermaye İşletmesinin T.C Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine ‘Kurumsal Tahsilat Programı’ aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.


T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza, adres ve banka dekontu olmayan dilekçeler ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Yapılan bu itirazları GTHB-GKGM değerlendirerek, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına yönelik olanları sonuçlandırmak üzere YEĞİTEK’e gönderecektir. YEĞİTEK bu itirazları 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırarak GTHB-GKGM ’ye bildirecektir.

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı sorularına ilişkin itirazları ise GTHB-GKGM inceleyip sonuçlandıracaktır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara GTHB-GKGM tarafından bildirilecektir.

Sınav Takvimi ve Uygulaması Hakkında yukarıda belirtilen Talimattaki hükümlere uymayan adayların, Sınav başvurularının kabul edilmesi, sınava alınması veya sınav sonuçlarının değerlendirilmesi mümkün olmayacaktır.

Ek: Dilekçe Örneği

SAMSUN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜNE,

(Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü)

03.11.2012 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancılık sınavına katılmak istiyorum.

Gereğini arz ederim.

Tarih :

Adı Soyadı:

İmza :

Adres :

Telefon(sabit) :

(GSM) :

T.C. Kimlik No :

EKLER:

1- Diploma veya Mezuniyet Belgesi (Kurumca Onaylı Sureti)

2- Kimlik fotokopisi

3- 2 adet vesikalık fotoğraf

Önceki Haberler
HİBE SON GÜNLER
HİBE SON GÜNLER

25.07.2012 00:00

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, makine ve ekipman alımlarının yüzde 50′sine hibe yoluyla destekde son gün 3 Ağustos
MEDAŞ DEVRİMİ
MEDAŞ DEVRİMİ

20.07.2012 00:00

TARIMSAL SULAMA YAPAN ÇİFÇİ BAŞTA OLMAK ÜZERE MEDAŞA BORCUNU ÖDEMEYEN YANDI.
ÇAPA MOTORLARINDA İNANILMAZ FİYATLAR
ÇAPA MOTORLARINDA İNANILMAZ FİYATLAR

07.06.2012 00:24

ÇAPA MOTORU